pastedGraphic.png

Posiadanie pięknej barwy skóry to marzenie milionów osób na całym świecie, bez względu na wiek czy płeć. Skuteczne opalanie nie jest jednak prostym zadaniem. Estetyczne przyciemnienie skóry wymaga bowiem nie tylko dostępu do odpowiedniej ilości światła słonecznego, ale również stosowania niezbędnych kosmetyków. Co warto wiedzieć o opalaniu i w jaki sposób realizować je, aby dawało zamierzone skutki?

Czy opalanie jest bezpieczne?

Pomimo że opalanie ma szerokie spektrum walorów, to nie zawsze daje same korzyści. Co prawda, umożliwia poprawienie ogólnej aparycji danego człowieka, jednak zbyt częste opalanie może skutkować niechcianymi reperkusjami zdrowotnymi. Aby unikać niepożądanych problemów, warto pamiętać o tym, by nie opalać się w godzinach najwyższego promieniowania, czyli pomiędzy 11 a 16. Może to bowiem skutkować wystąpieniem udaru cieplnego i poparzeniem skóry. Bezpieczne opalanie wymaga również stosowania preparatów ochronnych z filtrem oraz nakryć głowy, które mają na celu chronić najbardziej newralgiczne części naszego ciała. Rozsądne opalanie z zachowaniem odpowiednich standardów bezpieczeństwa jest jak najbardziej wskazane i rekomendowane, aczkolwiek nieprzestrzeganie wytycznych może sprawić, że nasza kondycja zdrowotna ulegnie wyraźnemu pogorszeniu. Jak czytamy w poradniku Dr.Max, opalanie jest jednak świetną formą poprawy swojego wyglądu. 

Podstawowe zasady bezpiecznego opalania – jakie warto znać?

Nierozsądne opalanie może skutkować nie tylko udarem cieplnym, ale również wzmożonym ryzykiem wystąpienia czerniaka, czyli nowotworu złośliwego skóry. Najważniejszym czynnikiem przy bezpiecznym opalaniu jest wybór odpowiedniej wysokości filtra ochronnego do swojej karnacji. Dzięki jego zastosowaniu skóra będzie chroniona przed nadmierną ilością promieniowania ultrafioletowego. Ważne, aby krem z filtrem nałożyć przede wszystkim na miejsca, które są szczególnie narażone na promieniowanie słoneczne. Dlatego też warto pamiętać o dokładnym posmarowaniu ramion, czoła oraz dekoltu. Rekomendowane jest również opalanie się z rana bądź wieczorem. Wówczas słońce jest bowiem relatywnie delikatne, dzięki czemu nie szkodzi skórze. Warto też pamiętać o tym, by nie przebywać na słońcu zbyt długo. Obligatoryjnie należy uważać, by nie zaspać na słońcu, ponieważ może to spowodować dotkliwe poparzenia skóry. 

Jak skutecznie się opalić?

Posiadanie pięknej opalenizny to skuteczny patent na poprawę swojego wyglądu. Wiele osób nie ma jednak skłonności do opalania, w efekcie czego zmiana barwy skóry sporej części społeczeństwa pochłania dużo czasu. Aby przyspieszyć ten proces, warto skorzystać z balsamu brązującego. Dzięki jego zastosowaniu estetyka skóry może zostać poprawiona w błyskawicznym tempie. Co więcej, balsamów brązujących nie trzeba zmywać, w efekcie czego korzystanie z nich jest bardzo wygodne i komfortowe. Oznacza to, że można je nałożyć na skórę nawet przed snem. Dobrym patentem może być także zastosowanie samoopalacza. Wybierając idealny produkt dla siebie, warto dokładnie sprawdzić jego skład i upewnić się, że jest on przeznaczony do aplikacji na twarz. Trzeba jednak pamiętać o tym, że kosmetyki do opalania nie są jedynym sposobem na skuteczne opalanie się. Równie ważne jest spożywanie odpowiedniej ilości wody oraz właściwe nawodnienie organizmu. Nie można także zapomnieć o skutecznej ochronie oczu. W tym celu warto korzystać z renomowanych okularów przeciwsłonecznych, które wyróżniają się bardzo dobrą ochroną przed szkodliwym promieniowaniem UV. 

Telewizja Leszno

Zobacz wszystkie posty