Telefon stacjonarny do domu lub mieszkania – czy warto go kupić?

Zastanawiasz się, czy w dobie telefonów komórkowych opłaca się kupować telefon stacjonarny? Zobacz, kiedy będzie to udany zakup i co brać pod uwagę, szukając odpowiedniego sprzętu! Na rynku jest duży wybór modeli tego typu – nie tylko do biura!

Telefon stacjonarny – czy to dobry pomysł?

Może się wydawać, że dzisiaj absolutnie każdy ma telefon komórkowy, a co za tym idzie – korzystanie z modelu stacjonarnego to anachronizm. Ciągle tego typu urządzenia dobrze się sprzedają – nie tylko dlatego, że oferta telefonii stacjonarnej jest połączona z kablówką lub internetem. Taki pakiet to często opłacalne rozwiązanie.

Trzeba zaznaczyć, że telefon stacjonarny zwykle nie jest jedynym – osoby, które z niego korzystają, mają także komórki. Jednak urządzenie tego typu gwarantuje przede wszystkim dobrą jakość rozmów i pewne połączenie, niezależne od zasięgu sieci komórkowej. W niektórych miejscach w Polsce ciągle zdarzają się problemy z zasięgiem – zwłaszcza przy niekorzystnej pogodzie. Telefon stacjonarny sprawi, że bez problemu połączysz się z wybraną osobą lub instytucją.

Dla kogo telefon stacjonarny?

Domowy telefon stacjonarny kojarzy się przede wszystkim z seniorami. To ważna grupa odbiorców sprzętów tego typu. Specjalnie dla nich produkowane są specjalne urządzenia, z dużym, czytelnym wyświetlaczem, podświetlanymi przyciskami i wysokim poziomem głośności. Zrozumienie potrzeb starszych użytkowników i odpowiednie dostosowanie oferty przez producentów sprawia, że domowy telefon wciąż cieszy się dużą popularnością. Zwykle dzieci i wnuki namawiają dziadków, by oprócz modelu stacjonarnego była pod ręką również komórka. Seniorzy jednak często mają większe zaufanie do sprzętów stacjonarnych – w końcu ten sposób użytkowali telefon przed laty! Mocnym atutem telefonów stacjonarnych, zwłaszcza przewodowych, jest to, że nie rozładują się w najmniej odpowiedniej chwili – inaczej niż smartfony. Użytkownikom może zdarzyć się zapomnieć naładować przenośny telefon. Ze stacjonarnym aparatem nie będzie tego problemu! Wystarczy tylko sięgnąć po słuchawkę – i już można rozmawiać.

Po telefon stacjonarny sięgną nie tylko seniorzy. To popularne rozwiązanie w domowych biurach. Odkąd wiele osób zaczęło pracować zdalnie lub prowadzić działalność gospodarczą z własnego mieszkania, problem oddzielania życia zawodowego od czasu wolnego zyskał na aktualności. Telefon stacjonarny, który jest traktowany jako służbowy, pozwoli lepiej zaznaczyć granicę między obowiązkami zawodowymi a kontaktem z rodziną i przyjaciółmi. Taki numer, podawany na wizytówkach online czy offline, może być czynny tylko w określonych godzinach. W przeciwieństwie do smartfona – łatwiej się oderwać od wiadomości od potencjalnych klientów.

Jaki telefon stacjonarny wybrać?

Telefony stacjonarne w ostatnich latach przeszły ewolucję. To znacznie bardziej zaawansowane sprzęty – zwłaszcza bezprzewodowe. Wyposażone w dodatkowe funkcje, jak budzik, kalendarz, a nawet wiadomości SMS, będą doskonałym uzupełnieniem twojego domowego ekosystemu urządzeń.

Jaki model wybrać? To zależy od tego, dla kogo kupujesz taki sprzęt. Jeśli ma być to rozwiązanie dla seniora, zwróć uwagę na intuicyjną obsługę, duże, wyraźne klawisze, a także – kompatybilność z aparatami słuchowymi.

Do celów służbowych może przydać się możliwość wysyłania wiadomości SMS, blokada połączeń, kalendarz.

Nie ignoruj też tego, jak prezentuje się wybrany przez ciebie model! Jeśli chcesz, by domowe biuro prezentowało się profesjonalnie, zadbaj także o telefon odznaczający się odpowiednim wzornictwem.

Telefony stacjonarne to ciągle chętnie kupowane urządzenia – dla seniorów, ale także dla profesjonalistów. Jaki model jest najbardziej opłacalny? Sprawdź wszystkie telefony stacjonarne w sklepie MediaMarkt i zdecyduj, który z nich sprawdzi się u ciebie najlepiej. Nie zapomnij o uważnej lekturze opinii użytkowników przed sfinalizowaniem transakcji.

Telewizja Leszno

Zobacz wszystkie posty