ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czym powinien się charakteryzować dobry materac do sypialni?

Wiele osób wybierając się do sklepu meblowego, pyta doradcę o dobry materac. Jest to bardzo ogólne określenie, dlatego też sprzedawcy mogą mieć ogromne problemy z zaproponowaniem optymalnego rozwiązania. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka cech, które ułatwią podjęcie ostatecznej decyzji w tym zakresie. W jaki sposób rozpoznać wysokiej jakości materac? Jak dokonać wyboru dobrego materaca? Na jaki rozmiar materaca należy się zdecydować? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

W jaki sposób rozpoznać wysokiej jakości materac?

Niestety nie da się znaleźć jednego materaca, który będzie odpowiedni dla wszystkich. Każdy z nas preferuje nieco odmienne rozwiązania, dodatkowo ma inne potrzeby, upodobania czy też przyzwyczajenia. Dlatego też każdorazowo dobór materaca to kwestia wysoce indywidualna. Jeśli mielibyśmy jednak ocenić to subiektywnie, wówczas można z całą pewnością stwierdzić, że dobry materac to taki, o którym myślimy stosunkowo niewiele. W konsekwencji budzimy się wypoczęci, pełni energii, nie odczuwamy żadnego bólu. Jeśli jest inaczej, wówczas jest to jednoznaczny znak, że należy dokonać wymiany materaca, bowiem jest on nieodpowiedni.

Jak dokonać wyboru dobrego materaca?

Wybierając materace dla par w Lesznie, każdorazowo powinniśmy brać pod uwagę kilka istotnych aspektów. Liczy się waga i wzrost osoby, która na danym materacu będzie spała. Nie bez znaczenia są również osobiste upodobania i ulubiona pozycja do snu. Jeśli uwielbiamy spać na miękkim materacu, wówczas nie zmuszajmy go do polubienia twardego – jest to zupełnie niepotrzebne. W jaki sposób skutecznie dobrać materac w zależności od naszej wagi? Zasada w tym przypadku jest dość łatwa i mało skomplikowana. Otóż im wyższa jest nasza waga, tym wyższą twardość należy wybrać. Punktem granicznym w zdecydowanej większości przypadków jest waga od 80 do 90 kilogramów. Jeśli ważymy nieco mniej, wówczas możliwe jest wybranie materaca miękkiego lub średnio twardego. Zastanawiasz się, jak dobierać materac do pozycji podczas snu. Przykładowo jeśli uwielbiamy spać na plecach, to najlepszy będzie materac dopasowany do wagi. Śpiąc na boku potrzebujemy modelu, który wpasuje się w kształt naszego ciała. W przeciwnym wypadku może okazać się to dla nas nieco niekomfortowe.

Na jaki rozmiar materaca należy się zdecydować?

Jedną z ostatnich kwestii, o których nie możemy zapominać, jest optymalny rozmiar materaca. Dobierany jest on w zależności od wzrostu danej osoby, która będzie na nim spała. Jeśli chodzi o dorosłe osoby, to najbardziej powszechnym wyborem są modele o długości 200 cm. Sprawdzi się ona w zdecydowanej większości przypadków. Dla niewielkich łóżek zalecany jest materac 100×200 cm renomowanego producenta Hilding Anders. Jest to idealny wybór dla jednej osoby. Wśród innych dostępnych szerokości należy wyróżnić 90, 100, 120, 140, 160 i 200 cm. Materac dla dziecka należy dobierać w zależności od wzrostu. Najmniejsze egzemplarze posiadają wymiary 60×120 cm. Pamiętajmy jednak, że nasze pociechy szybko rosną, w konsekwencji w stosunkowo krótkim czasie konieczna okaże się wymiana materaca na nowy. Dla dzieci we wczesnoszkolnym wieku zaleca się materace długie 160 lub 180 cm.

 

Telewizja Leszno

Zobacz wszystkie posty