ARTYKUŁ SPONSOROWANY

W zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego jeśli chcesz czuć się dobrze i tryskać pozytywną energią, zrelaksuj się oraz zadbaj o swoją kondycję. Możesz to zrobić, wybierając się do ośrodka wypoczynkowego ze strefą wellness. Znajdziesz tam baseny, przestrzeń sprzyjającą wyciszeniu się oraz sale, w których będziesz mógł ćwiczyć. Dowiedz się, dlaczego strefa wellness to tak dobre miejsce na jedno lub kilkudniowy wypad! 
Relaks w wodzie i w saunie 
Sercem strefy wellness jest duży basen. Takie akweny – które mogą znajdować się wewnątrz lub na zewnątrz budynków – są wypełnione krystalicznie czystą, np. źródlaną wodą. Dlatego kąpiel w nich ma zbawienny wpływ na skórę. Ponadto baseny te są na tyle duże, że można w nich swobodnie pływać i pracować nad swoją tężyzną fizyczną. 
Bywa, że goście strefy wellness mogą korzystać także z hydromasaży. Kąpiel, podczas której strumienie wody pod większym ciśnieniem uderzają o ciało, pozwala rozluźnić mięśnie i szybko się zrelaksować. Oprócz tego hydromasaż łagodzi bóle stawów oraz pomaga zachować zgrabną sylwetkę. 
Zbawienny wpływ na samopoczucie ma również odpoczynek w saunie. Wysoka temperatura i gorąca para sprzyjają regeneracji ciała, poprawiają krążenie, w efekcie czego organizm może pozbyć się toksyn. Podczas pobytu w saunie – fińskiej, ziołowej, solnej – dochodzi do zwiększenia produkcji czerwonych krwinek i uwalniane są endorfiny, co przekłada się na lepszy nastrój. 
Pobyt w ośrodku ze strefą wellness, czyli sposób na wyciszenie się 
Co ma do zaoferowania strefa wellness tym, którzy szukają ciszy, spokoju i chcą uciec od miejskiego zgiełku? 
  • ośrodki, w których można korzystać z basenów, saun, masaży, sal do ćwiczeń są zwykle położone w otoczeniu natury – taki jest np. Hotel**** Medical Spa Malinowy Dwór usytuowany w bliskim sąsiedztwie lasów i Gór Izerskich. Takie okoliczności przyrody pozwalają odpocząć od gwaru, hałasu i zadbać o siebie 
  • niekiedy w strefie wellness można znaleźć też tepidarium. Jest to pomieszczenie stworzone specjalnie z myślą o wyciszeniu się i odprężeniu 
  • akweny w ośrodkach z wellness to coś więcej niż tylko baseny. Te z nich, które znajdują się na zewnątrz, szczególnie sprzyjają kontemplacji i relaksowi 
  • hotel z basenem, z jacuzzi, z saunami, ma zwykle również dobrą restaurację. Tym samym, chcąc zjeść smaczną kolację, obiad czy śniadanie, nie będziesz skazany na lokale gastronomiczne znajdujące się w mieście. 
Wellness – wybór także dla aktywnych! 
Strefa wellness umożliwia również aktywny wypoczynek. Jest to możliwe, gdyż obejmuje ona kompleksowo wyposażone sale do ćwiczeń. Znajdują się w nich orbitreki, maty, rowery stacjonarne oraz bieżnie. W takiej sali można ćwiczyć samemu lub pod okiem trenera, który ułoży indywidualny plan ćwiczeń. 
Szczególnie aktywni powinni zwrócić też uwagę, czy w pobliżu wybranego ośrodka znajdują się ścieżki rowerowe, spacerowe i stoki – zachęcają one do wycieczek w teren, które są idealnym dopełnieniem pobytu w strefie wellness. 
Jeśli chcesz naładować baterie, spróbować wypoczynku w zupełnie nowej odsłonie, wybierz ośrodek, w którym zadbasz o ciało i aktywnie spędzisz czas. Strefa wellness to doskonała odskocznia od codzienności oraz patent na uporanie się ze stresem i napięciem. 

Telewizja Leszno

Zobacz wszystkie posty