ARTYKUŁ SPONSOROWANY:

Wiosna już niedługo, a następnie upragnione wakacje. W poprzednim roku wyglądały one z pewnością inaczej niż dotychczas, ale tym bardziej teraz wszyscy zasługujemy na udany wypoczynek. Gdzie warto pojechać na wakacje, aby były one udane, a jednocześnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa?

Jak wygląda obecne podróżowanie?

Od ponad roku sytuacja na świecie jest dość wyjątkowa. Przeżyliśmy już wiele obostrzeń i zamkniętych biznesów, a także konieczny lockdown. Wspólnymi siłami dbaliśmy o to, aby w miarę możliwości zostawać w domu i zachowywać dystans. Warto jednak pomyśleć o chwili odpoczynku od tych z pewnością trudnych dla każdego chwil i już dzisiaj zaplanować czas wakacyjny. To co do tej pory wiemy na temat podróżowania podczas pandemii nie jest optymistyczne, ale pamiętajmy, że nawet w tak ciężkich warunkach możemy to dobrze zorganizować. Z pewnością obecna sytuacja zmieniła nasze podejście do podróżowania, tęsknimy za swobodą, ale zdecydowanie stawiamy na bezpieczeństwo. To jest w obecnej chwili najważniejsze, więc warto dopasować miejsce wypoczynku do panujących zasad.

Bezpieczne wakacje

Na co w takim razie postawić, aby zachować zasady bezpieczeństwa podczas urlopu? Dobrym rozwiązaniem są domy i apartamenty wakacyjne, najlepiej z dojazdem własnym samochodem. Jest to zdecydowanie odpowiedź na bezpieczne i swobodne podróżowanie. Dlaczego? Przede wszystkim wynajęcie własnego domu to gwarancja zachowania dystansu. Nie mamy do czynienia z innymi osobami jak w przypadku wypoczynku w hotelu, jemy posiłki tylko z innymi bliskimi, a więc znacznie ograniczamy ryzyko. Co więcej, jeżeli dodatkowo dojedziemy tam własnym samochodem, nie musimy martwić się o problemy związane z lotem w obecnych czasach. Pomimo reżimu sanitarnego, ryzyko może być większe, jeżeli przebywamy w skupiskach ludzi.

Gdzie się udać?

Kiedy wybierzemy już rodzaj naszych wakacji, transport i to jak chcemy wypoczywać, warto zadbać o odpowiednie miejsce. Jest wiele naprawdę interesujących kierunków z dostępem do morza, jednak dobrze jest zgłębić atrakcje znajdujące się w każdym z nich, aby zdecydować, na czym najbardziej zależy nam podczas wakacji – czy jest to wypoczywanie w pełnym słońcu, czy aktywne zwiedzanie.

Chorwacja

Jeżeli myślimy o kierunku wakacyjnym, Chorwacja to często wspominany rejon. Znajdziemy tam nie tylko piękne plaże, ale również niesamowite widoki, jak i wiele miejsc do zwiedzenia. Bez wątpienia Dubrownik to jedno z nich. Możemy znaleźć tam wiele historycznych budowli oraz świątyń, nie bez powodu nazywany jest „Perłą Adriatyku”. Co ciekawe, to tam było nakręconych wiele scen z serialu „Gra o tron”, co z pewnością może przykuć uwagę fanów tej produkcji. Zapierające dech w piersiach są również jeziora Plitwickie – krasowe jeziora połączone wodospadami. Dla wielbicieli turystycznych miejscowości polecany jest natomiast Split, przepełniony niesamowitymi budowlami, ale również plażami idealnymi do wypoczynku.

Włochy

To kraj, którego atutów nie trzeba nikomu przedstawiać. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ mamy tam zarówno góry, jak i morza, historyczną stolicę Rzym, jak i bardziej imprezowe miejscowości jak Rimini. Wspominając o włoskich atutach, z pewnością nie można zapomnieć o Toskanii – niesamowitej krainie z malowniczymi obszarami, która słynie z doskonałego wina, a także licznych zabytków wpisanych na listę UNESCO. Znajdziemy tam niepowtarzalny klimat, słoneczną pogodę oraz niezwykły styl budowli.

Hiszpania

Tak samo jak w przypadku Włoch, Hiszpania to kraj kontrastów pod względem turystyki. Możemy tam znaleźć wszystko czego oczekujemy od udanego wypoczynku – sprzyjającą pogodę, ale również zabytkowe miejsca czy niepowtarzalne plaże. Apartamenty Hiszpania również charakteryzują się wyjątkową aurą oraz korzystnymi cenami. Coś, czego zdecydowanie nie powinniśmy pomijać to wycieczka do Barcelony. W stolicy możemy odpocząć w pięknych parkach, odwiedzić liczne restauracje, a przede wszystkim poznać historyczne zabytki, które nadają cały urok temu miastu. Jest to przede wszystkim Sagrada Familia, Parc Guell czy Muzeum Pabla Picassa. Costa Brava to z kolei wybrzeże z dzikimi krajobrazami i popularnymi kurortami. Znajdziemy tam również starożytną Gironę z średniowiecznymi uliczkami, a także niepowtarzalną roślinnością.

Niezależnie od naszego wyboru podczas wakacji powinniśmy pamiętać przede wszystkim o naszym bezpieczeństwie oraz zdrowym rozsądku. To z pewnością zagwarantuje nam udany wypoczynek bez przejmowania się obecną sytuacją.

Telewizja Leszno

Zobacz wszystkie posty