ARTYKUŁ SPONSOROWANY:
pastedGraphic.png

Masło orzechowe to popularny produkt, który z chęcią jest wykorzystywany szczególnie przez dzieci. Może być ciekawym dodatkiem do różnego rodzaju dań, a jako dodatek do kanapki, świetnie sprawdzi się także w formie przekąski. Jednak najczęściej masło orzechowe kojarzy się raczej z niezdrową żywnością, zawierającą ogromne ilości cukru, które szkodzi zębom itp. Oczywiście nie można generalizować i wrzucać wszystkiego do jednego worka. Tak jak w przypadku innych produktów, tak też wśród maseł orzechowych można wyróżnić te zdrowe produkty, jak i niezdrowe. Wybierając te pierwsze, można je bez problemu włączyć nawet do diety redukcyjnej. Jak to wszystko możliwe? Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na skład masła orzechowego.

Jaki skład masła orzechowego wybierać?

Najbardziej wartościowe masła orzechowe będą składały się w 100% z różnego rodzaju orzechów. Wśród nich najczęściej można spotkać się z orzechami arachidowymi, które są poddawane procesowi prażenia. Dzięki temu, masło orzechowe składające się tylko i wyłącznie z orzechów będzie posiada wszystkie właściwości, jakie przypisuje się orzechom.

To sprawia, że nie tylko można wybierać masło orzechowe do wszelkiego rodzaju diet, ale są one także źródłem wielu wartościowych składników odżywczych. Warto w takim razie przyjrzeć się, czego dostarcza się dzięki masłu orzechowemu?

  • Węglowodany (proste i złożone);
  • Błonnik;
  • Białko;
  • Tłuszcze (nienasycone oraz nasycone);
  • Sól.

Warto jednak zaznaczyć, że sól jest dostępna w maśle orzechowym jedynie w niewielkich ilościach, podobnie jak we wszelkiego rodzaju innych produktach. To powoduje, że jest to skuteczny sposób do dostarczenia wartościowych składników odżywczych, a także wielu innych licznych prozdrowotnych substancji, które są obecne w orzechach ziemnych różnego typu.

Chcąc znaleźć wartościowe masło orzechowe, można skorzystać m.in. z oferty sklepu SFD (https://sklep.sfd.pl/Mas%C5%82a_orzechowe-k696.html), w której jest dostępnych wiele różnych rodzajów tego produktów, dostępnych w różnych wariantach. Masła orzechowe wykonane z przeróżnych orzechów, a także kremy migdałowe itp.

Czy masło orzechowe można włączyć do diety odchudzającej?

Na samym początku warto zaznaczyć, że dieta odchudzająca (czy też redukcyjna), nie oznacza wyłączania jakiś składników odżywczych z diety. Co więcej, bardzo ważne jest to, aby wszystkie wartościowe składniki odżywcze były dostępne. Oznacza to, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby włączyć do tego rodzaju diety masło orzechowe. Dieta redukcyjna polega na przyjmowaniu do organizmu zmniejszonych ilości kalorii, dzięki czemu możliwe jest “zrzucenie kilku zbędnych kilogramów”.

To bardzo ważne, aby podczas procesu odchudzania przyjmować odpowiednie ilości wszystkich składników odżywczych. W ten sposób dba się o zdrowie i bezpieczeństwo organizmu. To powoduje, że przy odchudzaniu często wiele osób wspomaga się suplementami diety.

Muszą być one jednak odpowiedniej jakości. To powoduje, że warto brać pod uwagę m.in. ofertę takich producentów jak SFD (https://sklep.sfd.pl/). W sklepie firmy dostępne są różnego rodzaju suplementy i odżywki, które pomogą w przeróżnych celach treningowych, zarówno przy odchudzaniu, jak i budowaniu masy ciała.

Telewizja Leszno

Zobacz wszystkie posty